mobile

Nowy dyrektor sportowy Arki Gdynia

Po nieudanym finiszu Arki Gdynia w sezonie 2023/2024 doszło do zmian nie tylko w składzie, ale także w strukturach klubowych. Nowym dyrektorem sportowym Żółto-Niebieskich został Veljko Nikitović.

Marcin Kalicki
Nowy dyrektor sportowy Arki Gdynia

Urodzony 3 października 1980 roku w Užicach Nikitović jest dobrze znany w piłkarskim środowisku w Polsce, bowiem większość swojej kariery spędził nad Wisłą. Od dwudziestu lat był związany z Górnikiem Łęczna, początkowo jako zawodnik, a następnie asystent trenera, członek Zarządu i w końcu prezes klubu z Lubelszczyzny. W grudniu 2018 roku objął stanowisko dyrektora sportowego Górnika i pełnił tę funkcję do teraz.

– To postać, która bazuje na budowaniu dalekosiężnego planu rozwoju w klubie – tłumaczy Marcin Gruchała, prezes Arki Gdynia SA. – Veljko będzie tworzył długofalową wizję z naszą akademią i budował, wraz ze sztabem szkoleniowym, silny personalnie i charakterologicznie pierwszy zespół – dodaje.

Veljko Nikitović posiada tytuł magistra menadżera w sporcie który uzyskał w Alfa BK University w Belgradzie. Ukończył także Kurs Dyrektorów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jestem wdzięczny za zaufanie i szansę, jakie otrzymałem. Chcę pracować w taki sposób, by Arka wróciła tam, gdzie jej miejsce: do Ekstraklasy. Przed nami wiele wyzwań, już nie mogę się ich doczekać – mówi Veljko Nikitović, nowy dyrektor sportowy Arki.

Pracę w klubie z Trójmiasta Nikitović rozpoczął w dniu dzisiejszym.

/Marcin Kalicki/

Fot. Arka Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda