mobile
REKLAMA

Od 5 czerwca remont nawierzchni zatoki autobusowej przy Wałach Jagiellońskich

Od poniedziałku 5 czerwca remontowana będzie nawierzchnię zatoki autobusowej przy Wałach Jagiellońskich przy budynku LOT-u. Prace będą wymagały wyłączenia z ruchu całej zatoki i wyznaczenia tymczasowego przystanku. Ze względu na konieczne przerwy technologiczne całość robót zakończy się w połowie września

Informacja prasowa
Od 5 czerwca remont nawierzchni zatoki autobusowej przy Wałach Jagiellońskich

Zatoka autobusowa przy Locie jest jedną z najintensywniej obsługiwanych przez pojazdy komunikacji miejskiej w Gdańsku. Zatrzymują się przy niej autobusy aż 28 linii miejskich oraz pojazdy linii dalekobieżnych. Ze względu na częstotliwość postojów w zatoce, nierzadko co kilkadziesiąt sekund, nawierzchnia ma już widoczne ślady wieloletniej eksploatacji i wymaga wymiany.

Prace polegać będą na rozebraniu dotychczasowej kostki i remoncie konstrukcji zatoki wraz z podbudową. Następnie ułożymy nową nawierzchnię z dużej kostki granitowej o wymiarach 16 x 20 cm.

Remont do połowy września

By możliwie jak najbardziej skrócić czas realizacji prac, zdecydowaliśmy się przeprowadzić je w jednym etapie. Od 5 czerwca zatoka zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu i wyłączona z użytkowania. Możliwe będą też krótkotrwałe zajęcia prawego pasa jezdni Wałów Jagiellońskich wzdłuż remontowanej zatoki autobusowej. W czasie prac zaplanowane są przerwy technologiczne, konieczne by nowa nawierzchnia uzyskała odpowiednią wytrzymałość.

Tymczasowy przystanek na prawym pasie jezdni

Tymczasowy przystanek autobusowy wyznaczony zostanie na prawym pasie jezdni Wałów Jagiellońskich w relacji do dworca głównego PKP za skrzyżowaniem z ul. Hucisko na wysokości zatoki postojowej dla samochodów. Zatoka przekształcona zostanie w peron przystankowy i na czas prac nie będzie można tam parkować, z wyjątkiem miejsca wyznaczonego dla osób z niepełnosprawnościami.

fot.GZDiZ

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda