mobile
REKLAMA

Pijani złodzieje próbowali ukraść samochód na Zaspie, ale zostali złapani przez gdańską policję

Gdańscy policjanci aresztowali dwie osoby, które zostaną oskarżone o kradzież mienia i próbę kradzieży samochodu marki Citroen. Złodzieje nie zdołali uciec, ponieważ nie byli w stanie uruchomić pojazdu, a także byli pod wpływem alkoholu, co doprowadziło do ich zatrzymania przez funkcjonariuszy w pobliżu jednego z supermarketów. Ostatecznie obaj mężczyźni zostali postawieni przed sądem w związku z zarzutami

Aleksandra Żochowska
TAGI
Pijani złodzieje próbowali ukraść samochód na Zaspie, ale zostali złapani przez gdańską policję

W miniony wtorek, funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu przyjęli zgłoszenie o próbie kradzieży samochodu na niestrzeżonym parkingu na Zaspie. Złodzieje włamali się do pojazdu, jednak nie byli w stanie odjechać, ponieważ nie udało im się uruchomić auta, które było pozbawione akumulatora. Policjanci podjęli działania, obejmujące oględziny miejsca zdarzenia i dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczenie śladów. Jednocześnie funkcjonariusz ds. dochodzeniowo-śledczych sprawdził nagrania z okolicznego monitoringu. Tego samego dnia, podczas rutynowych czynności, policjant zauważył dwóch mężczyzn w okolicach jednego z marketów w dzielnicy Zaspa-Rozstaje, którzy wydawali się być identyczni z osobami widzianymi na nagraniach z monitoringu. Natychmiast powiadomił o tym swoich kolegów z wydziału kryminalnego i oficera dyżurnego. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, mieszkańców Gdańska w wieku 39 i 37 lat, po czym przeprowadzili kontrolę ich trzeźwości, która wykazała, że mieli w organizmach od 1,3 do prawie 2 promili alkoholu. W trakcie dalszych dochodzeń kryminalnych okazało się, że jeden z zatrzymanych był wcześniej związany z innym przestępstwem, kradzieżą kosmetyków o wartości kilkuset złotych w jednej z popularnych sieci drogerii na początku roku. W wyniku zebranych dowodów, 37-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, a 39-latek został oskarżony o kradzież mienia. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież zagrożona jest kara do 5 lat więzienia.

Za próbę kradzieży z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, podczas gdy za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

fot. Policja Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda