mobile
REKLAMA

„Portrety” - Policyjny konkurs dla uczniów klas mundurowych.

Policjantka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przy współpracy z dyrekcją IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku zorganizowała konkurs „Portrety”. Konkurs, który adresowany jest do uczniów klas mundurowych, ma za zadanie przybliżyć młodym ludziom specyfikę służby policjantów w poszczególnych pionach i jednocześnie zachęcić do wstąpienia w szeregi Policji.

Informacja prasowa
„Portrety” - Policyjny konkurs dla uczniów klas mundurowych.

Asp. sztab. Ewelina Stankiewicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejska Policji w Gdańsku we współpracy z dyrekcją IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku przy ul. Na Zaspę 31a zorganizowała dla uczniów klas mundurowych konkurs „Portrety”. Konkurs, który adresowany jest do uczniów klas mundurowych, ma za zadanie przybliżyć młodym ludziom specyfikę służby policjantów w poszczególnych pionach i jednocześnie zachęcić do wstąpienia w przyszłości w szeregi Policji.

W ramach zadań konkursowych uczniowie cyklicznie spotykają się z różnymi policjantami, którzy opowiadają o swojej służbie. W minionym tygodniu licealiści spotkali się ze st. post. Dominikiem Szkopiakiem z Referatu Interwencyjnego gdańskiej komendy, który opowiadał o swoim doświadczeniu w służbie w Policji, a także o pasji, jaką jest ratownictwo medyczne. Dominik studiuje pielęgniarstwo i bez problemu łączy naukę z pracą, a swoją wiedzę medyczną i umiejętności ratownika wykorzystuje podczas służby.
Dziś uczniów odwiedził funkcjonariusz referatu wywiadowczego. Oprócz podstawowych informacji na temat służby w Policji wywiadowca opowiedział, na czym polega jego praca w tej instytucji.
W następnych tygodniach przewidziane są spotkania z kolejnymi policjantami. To na podstawie takich spotkań i rozmów z funkcjonariuszami zadaniem uczniów jest stworzenie dowolną techniką portretów policjantów. Prace, które mają przybliżyć sylwetki policjantów, zostaną ocenione przez funkcjonariuszy wydziału prewencji w lutym 2023 roku. Wtedy też zostaną wyłonieni zwycięzcy tego konkursu.


Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego jako pierwsi docierają na miejsca zdarzeń, są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc policjantów. Funkcjonariusze, pełniący służbę w tej komórce, muszą być gotowi na wszystko. W jednym momencie mogą spokojnie patrolować ulice miasta, a za chwilę mogą „walczyć” o ludzkie życie bądź obezwładniać agresywnego mężczyznę. Reagowanie na zgłoszenia mieszkańców, przeprowadzanie interwencji własnych, czy zatrzymywanie nietrzeźwych awanturników to ich codzienne zadania. Służba w patrolu bez wątpienia nie należy do łatwych zadań. Wymaga od funkcjonariuszy opanowania, profesjonalizmu, często podejmowania szybkich decyzji w trudnych i stresujących sytuacjach.
Policjanci Referatu Wywiadowczego w swojej codziennej służbie – dzięki również temu, że są właściwie niezauważalni-ujawniają szereg przestępstw i wykroczeń szczególnie dokuczliwych społecznie. Wywiadowcy zatrzymują zwykle „na gorącym uczynku” osoby, które mają narkotyki, dokonują rozbojów, kradzieży czy włamań. Podobnie jak policjanci komórek patrolowych zatrzymują również osoby poszukiwane oraz nietrzeźwych kierujących. Wywiadowcy uczestniczą również w zabezpieczeniach imprez masowych, uczestniczą w ochronie wszelkich uroczystości oraz wizyt osób chronionych z Polski i zagranicy. Ich atutem jest wyjątkowa mobilność, szybkie, zdecydowane działanie i przemieszczanie się oraz realizacja wszystkich zadań-niezależnie od ciężaru gatunkowego. Policjanci działają w tzw. "pierwszej linii", a pracują przede wszystkim w porze wieczorowo-nocnej. Swoimi działaniami wspomagają gdańskie komisariaty oraz inne Wydziały Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

fot. KMP Gdańsk


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda