mobile

Pulsoksymetry dla Szpitala Dziecięcego im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku

Prawie 12 tys. zł udało się zebrać podczas trzeciej akcji charytatywnej dedykowanej Szpitalowi Dziecięcemu Polanki w Gdańsku. Za zebrane środki udało się zakupić trzy urządzenia - pulsoksymetry, które trafią na Oddział Niemowlęcy gdańskiej placówki.

Informacja prasowa
TAGI
Pulsoksymetry dla Szpitala Dziecięcego im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku

- Okres jesienno-zimowy to czas wzmożonych zachorowań u dzieci na infekcje wirusowe, które często objawiają się zaburzeniami oddechu - mówi Jarosław Cejrowski rzecznik szpitala dziecięcego Polanki w Gdańsku. - Dzięki ciągłemu monitorowaniu pacjentów personel medyczny może w pełni kontrolować stan zdrowia dziecka. Przekazane pulsoksymetry będą stanowiły wyposażenie Oddziału Niemowlęcego naszego szpitala. Oddział ten jest również wsparciem dla OIOM-u, często trafią tutaj dzieci urodzone przed terminem cierpiące na bezdech, więc tego typu urządzenia są niezbędne w procesie leczenia. Dziękujemy za zebranie środków na zakup tak niezbędnego sprzętu, dzięki zbiórce udało się zebrać środki na trzy pulsoksymetry.

Pulsoksymetr czyli przyłóżkowy system monitorowania pacjenta wykorzystuje najnowszą technologię obróbki sygnału cyfrowego, dzięki czemu pozwala uzyskiwać dokładne i wiarygodne odczyty także w przypadku niskiej perfuzji i ruchów oraz w obecności innych czynników zakłócających sygnał. Zapewnia lekarzom aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje, co do stanu układu oddechowego pacjentów.

Jak mówi Jarosław Cejrowski w poprzednich latach organizowany był festyn z okazji Dnia Dziecka, na którym główną atrakcją była loteria z nagrodami podarowanymi przez sponsorów i targ z książkami. Głównym organizatorem festynu było V liceum ogólnokształcące z Oliwy, wraz ze wsparciem firm z pobliskich biur Alchemia i Olivia Business Center. Wszystkie fundusze przekazano na rzecz Szpitala Dziecięcego, w 2019 roku udało się uzbierać ponad 7 tysięcy, rok wcześniej prawie 6 tys. Ze środków zakupiono sprzęt medyczny dla Oddziału Niemowlęcego na Polankach.

W tym roku ze względu na pandemię akcja odbyła się online. Każda z zaangażowanych w pomoc firm przeprowadziła wewnętrznie wirtualne eventy i akcje, na Dzień Dziecka odbyły się licytacje, na których pracownicy wystawili swoje rękodzieła,  między innymi obrazy, ręcznie przygotowaną biżuterie i decoupage oraz oferty z lekcjami językowymi i różnymi kursami.

Za zebrane środki udało się zakupić trzy urządzenia – pulsoksymetry Nellcor Oximax PM100N.

Fot. Materiały prasowe Szpital Dziecięcy na Polankach

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda