mobile

RAJTUZY TRÓJMIEJSKIE (NIE TYLKO) DLA TURYSTEK

„Bywasz pod Rybkami, pod LOT-em, a na sopockie molo chadzasz tylko jesienią, zimą i wczesną wiosną? A może wpadłaś tu na chwilę i jak meduza w morzach Bałtyku rozpływasz się w zachwytach nad Trójmiastem? Niech na Twoich nogach spotkają się Żuraw, Neptun, Dar Pomorza i najsłynniejszy polski pomost! Niech mewy wzbiją się w powietrze, a morskie fale biją o brzeg! Nieważne, skąd jesteś, w wielkim stylu płyń w świat z Rajtuzami Trójmiejskimi na nogach!” – taki tekst marka Gabriella umieściła na swoich nowych Rajtuzach Trójmiejskich, które wczoraj miały swoją premierę!

Informacja prasowa
TAGI
RAJTUZY TRÓJMIEJSKIE (NIE TYLKO) DLA TURYSTEK

Trójmiasto na nogach

Obok Rajtuz Trójmiejskich (czy raczej od nóg nimi ozdobionych) nie sposób przejść obojętnie. Najsłynniejsze symbole Gdańska, Gdyni i Sopotu spotykają się ze sobą na kobiecych udach imitując wykończenie pończochy. Dolna część rajstop jest grubsza, kryjąca, w kolorze głębokiej czerni. Nieco nad kolanem (lub w połowie uda, zależnie od sposobu ułożenia rajstop) widnieją Żuraw, Neptun, Dar Pomorza i spockie molo. Tuż nad nimi rajstopy stają się cieńsze, co daje efekt przyciągającej spojrzenia pończochy. – Po Łodzi, Warszawie, Śląsku i Krakowie wybór miejsca, któremu zadedykowaliśmy kolejne Rajtuzy Lokalne był oczywisty! Wiele naszych klientek pytało o rajstopy inspirowane Trójmiastem, poza tym my sami czuliśmy, że właśnie tu, gdzie z jednej strony silnie działa patriotyzm lokalny, a z drugiej, przyjeżdżają turyści z całego świata, nasza propozycja się spodoba – mówi Sebastian Krajda, marketing manager Gabrielli.

Kreatywne pozdrowienia ze stolicy pończosznictwa

- Region łódzki jest prawdziwym zagłębiem pończoszniczym. Naszą fabrykę, jedną z największych w kraju, co miesiąc opuszczają 2 miliony par rajstop i pończoch, które są eksportowane do ponad 50 krajów na świecie. Nie zapominamy jednak o naszej łódzkiej tożsamości, podkreślamy ją na każdym kroku zarówno w codziennej pracy, jak i w komunikacji. Pomysł na rajstopy dedykowane kolejnym miastom i regionom (bo są przecież także rajstopy inspirowane Śląskiem) jest tego naturalną konsekwencją – mówi Sebastian Krajda. – Rajtuzy Trójmiejskie są takim naszym kreatywnym, nieco żartobliwym, pozdrowieniem z Łodzi dla Trójmiasta – dodaje. To oryginalne pozdrowienie wybrzmiewa z resztą także na stronie internetowej marki gdzie napisano: „Prosto z Łodzi, ale tej w centrum Polski, przypływamy do Was razem z Rajtuzami Trójmiejskimi. Niech na Waszych nogach spotkają się Żuraw, Neptun, Dar Pomorza i najsłynniejszy polski pomost! Gdańsk, Sopot i Gdynię pozdrawiamy z włókienniczej stolicy kraju!”.

Nie tylko Trójmiasto

Rajtuzy Trójmiejskie to nie pierwszy wzór inspirowany szczególnym rejonem kraju od marki Gabriella. – Jesteśmy przywiązani do historii i tożsamości Łodzi – dawnej stolicy włókienniczej kraju. By to podkreślić, inspirowane kolejnymi regionami i miastami projekty, sygnujemy symboliczną nazwą marki, jako „Łódzka Fabryka Rajstop Gabriella” a wszystkie produkty, które w jej ramach powstają nazywamy Rajtuzami Lokalnymi – mówi Sebastian Krajda. W grudniu 2015 roku firma stworzyła pierwszy lokalny produkt – Rajtuzy z Miasta Łodzi. Rajstopy mające formę zakolanówki, przedstawiały najważniejsze zabytki miasta. W marcu 2016 roku do sprzedaży trafiły Rajtuzy Fabryczne – cienkie, z motywem drobnej, dymiącej fabryczki, a równo rok po nich, Rajtuzy Awangardowe, inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego. W listopadzie 2016 roku Rajtuzy Stołeczne w formie zakolanówki, na których zestawiono ze sobą popularne elementy miejskiego krajobrazu – Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki oraz Wisłę podbiły Warszawę. W październiku 2017 roku na rynek śląski trafiły Rajtuzy Ślońskie. Po tym projekcie Gabriella wypuściła na rynek kolejny produkt inspirowany Łodzią, czyli Rajtuzy Miastowe. Jesienią 2018 roku premierę miały Rajtuzy Krakowskie. Model, którego zakolanówkę zdobił Smok Wawelski, Sukiennice, Kościół Mariacki i Wisła przyciągnął nie tylko uwagę fanek rajstop, ale także ogólnopolskie media, a o projekcie zrobiło się naprawdę głośno.

Rajtuzy Trójmiejskie można kupić online na stronie internetowej marki www.gabriella.pl i stacjonarnie, w wybranych sklepach.


 


 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda