mobile

Rowerkowe szaleństwo na bulwarze - maluchy rywalizowały na II Dziecięcych Zawodach Rowerkowych

W niedzielę na bulwarze Nadmorskim odbyły się II Dziecięce Zawody Rowerkowe, w których wzięło udział prawie 300 dzieci. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, a na mecie czekały na nich nagrody. Rodzice i organizatorzy dopingowali maluchy, a animatorzy zapewniali im dobrą zabawę i radość z jazdy na rowerze

Jakub Bielawski
Rowerkowe szaleństwo na bulwarze - maluchy rywalizowały na II Dziecięcych Zawodach Rowerkowych

Dzieci na dwóch kółkach podbiły bulwar Nadmorski

W Gdyni odbyły się kolejne Dziecięce Zawody Rowerkowe. Uczestnicy mogli zmierzyć się na trasach o różnym stopniu trudności, a także skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Każdy z nich otrzymał medal i dyplom za udział w wyścigu, co sprawiło im dużą radość.

- Wielka radość, że możemy spojrzeć na najmłodszych adeptów rowerka. Cudowna atmosfera tu na bulwarze Nadmorskim, setki młodych sportowców. Myślę, że gdzieś tam już kiełkują talenty, wielkie podziękowania dla rodziców, bo ukształtowane nawyki ruszania się, zawody sportowe, rywalizacje - to coś, co potem w życiu będzie wspaniale procentować aktywnością, ambicją i zdrowiem – powiedział dla Dziennika Bałtyckiego, otwierając zawody Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Poza rowerami na maluchy czekało wiele więcej atrakcji

Na miejscu imprezy można było nie tylko pojeździć na rowerze, ale także bawić się z animatorami, poznać ciekawe zwierzęta, zobaczyć policyjny radiowóz i dowiedzieć się o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Nie zabrakło też możliwości zmiany fryzury, jazdy na elektrycznych rowerach czy skorzystania z pomocy medycznej.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie i spędził miło czas na świeżym powietrzu. Była to świetna okazja do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Dobra zabawa i uśmiechy na twarzach najmłodszych przez cały czas trwania imprezy.

fot.gdynia.pl/Dawid Kowalski

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda