mobile

Skrzyżowanie Dąbka z Kwiatkowskiego gotowe

Zakończono wczoraj przebudowę kolejnej, dużej inwestycji drogowej w Gdyni. Mowa o zmodernizowanym skrzyżowaniu ulic Dąbka i Kwiatkowskiego, które udrożni przejazd przez ten newralgiczny rejon. Krótko mówiąc - będzie szybciej, sprawniej i bezpieczniej!

Informacja prasowa/ fot. Paweł Kukla
TAGI
Skrzyżowanie Dąbka z Kwiatkowskiego gotowe

Drogowcy zakończyli prace przy przebudowie niezwykle ważnego dla północnych dzielnic Gdyni i całego miasta skrzyżowania. Zmodernizowana krzyżówka została dziś oficjalnie oddana do użytku.

- Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że przebudowa tego skrzyżowania będzie miała kluczowe znaczenie dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni, ale też gmin ościennych. To ważny węzeł drogowy nie tylko dla transportu indywidualnego, ale także komunikacji zbiorowej oraz rowerowej. Dlatego zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, naszym priorytetem było usprawnienie ruchu w tej konkretnej lokalizacji - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, który dziś oficjalnie uruchomił nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu.

Zakres prac tej inwestycji był bardzo szeroki.

- Skrzyżowanie zyskało dodatkowe pasy ruchu, bus pas, energooszczędne oświetlenie, dodatkowe doświetlenie przejść dla pieszych - wylicza Ewa Muszyńska, kierownik Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni - Zatoki przystankowe zostały zmodernizowane i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Uporządkowaliśmy również teren inwestycji pod kątem nowej, estetycznej zieleni. Co istotne, w obrębie skrzyżowania udało się nam wspólnie z PEWIK-iem oraz OPEC-em wymienić sieć wodociągową i ciepłowniczą. To ważne, bo wyremontowana infrastruktura podziemna zmniejsza ryzyko awarii - dodaje. 

Istotnym elementem przebudowanego skrzyżowania jest nowa sygnalizacja świetlna. Zgodnie z przyjętymi standardami wszystkie trzy wloty jezdni zostały wyposażone w pętle indukcyjne. To tzw. sygnalizacja detekcyjna, która pozwoli skutecznie reagować na aktualne warunki drogowe. Skrzyżowanie będzie też pod stałym monitoringiem zespołu TRISTAR, co usprawni zarządzenie ruchem w jego rejonie.

- Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 12,5 mln złotych, z czego prawie 4 mln stanowiła dotacja, którą Gdynia otrzymała od Ministerstwa Infrastruktury. Pomimo sporych nakładów finansowych nie zwalniamy tempa prac. W najbliższych  miesiącach rozpoczynamy kolejne, ważne inwestycje na terenie Gdyni na kwotę kilkuset milionów złotych - zapowiada Marek Łucyk.

 

Źródło: gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda