mobile
REKLAMA

Sopockie Spotkania Kobiet: kobiety sportu

Przed nami kolejne Sopockie Spotkania Kobiet, czyli rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Tym razem wyjątkowo w poniedziałek, 12 grudnia, gościniami Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wiceprezydentki Sopotu, będą kobiety sportu: Anna Kiełbasińska i Anna Rogowska.

informacja prasowa
Sopockie Spotkania Kobiet: kobiety sportu

Spotkanie odbędzie się w Sopotece, wyjątkowo w poniedziałek, 12 grudnia, o godz. 18.00.

Dla tych, którzy nie będą mogli być na spotkaniu osobiście, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych:

Info o gościniach:
Anna Kiełbasińska – lekkoatletka, sprinterka, wielokrotna mistrzyni Polski, halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4 × 400 m, wicemistrzyni olimpijska i świata. Karierę rozpoczęła w 2004 r. Szybko okazało się, że ma dryg do konkurencji szybkościowych. Do 2016 r. specjalizowała się głównie w biegach sprinterskich (na 100 m i 200 m). Po igrzyskach w Rio de Janeiro zaczęła startować na dłuższych dystansach. I była to bardzo dobra decyzja, bo jej rekord życiowy w biegu na 400 m jest trzeci w historii polskiej lekkoatletyki, po wynikach Ireny Szewińskiej i Natalii Kaczmarek.
Anna Kiełbasińska od 6 lat reprezentuje Sopocki Klub Lekkoatletyczny.

Anna Rogowska – lekkoatletka, tyczkarka, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata, halowa mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata. Reprezentowała Sopocki Klub Lekkoatletyczny. W 2004 r. na olimpiadzie w Atenach jako pierwsza polska zawodniczka sięgnęła po medal w konkurencji skok o tyczce. W czerwcu 2015 r. zakończyła karierę sportową, ale nadal krajowe rekordy w skoku o tyczce, zarówno na hali, jak i na stadionie należą do niej. Obecnie działa w Zarzadzie SKLA, promując sport wsród dzieci i młodzieży.

fot. sopot.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda