mobile
REKLAMA

Sport i zdrowie seniora – zapraszamy do wspólnej zabawy!

Gdańszczanki i gdańszczan 60+ serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej pod hasłem „Sport i zdrowie seniora”. Aktywizujące i rekreacyjne spotkanie odbędzie się we wtorek 28 maja o godzinie 10.00, w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28 A we Wrzeszczu. Potrwa do godz. 14.00 i obfituje w wiele atrakcji.

 

MOPR/Fot. Materiał Fundacji „I Ty Możesz Wszystko”
TAGI
Sport i zdrowie seniora – zapraszamy do wspólnej zabawy!

Impreza, w której udział wezmą m.in. podopieczni trójmiejskich placówek wsparcia i inne chętne osoby starsze z Gdańska, zapowiada się wyjątkowo aktywnie i relaksująco. Sportowe emocje z pewnością zapewni turniej gry w karty, „w tysiąca”. Na miejscu będzie też można obejrzeć wystawę prac plastycznych pt. „W zdrowym ciele - zdrowy duch”, stworzonych przez artystów 60+. W programie imprezy jest także piknik w plenerze – będzie można skosztować m.in. wyśmienitych soków, ciast i innych wypieków z owocami oraz rozmaitych wytrawnych i słodkich przekąsek.

Gdańscy policjanci zapewnią edukację w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych. Podpowiedzą m.in. jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Poradzą, jak nie stać się ofiarą naciągaczy i przestępców. Z kolei przedstawiciel Grupy Energa podpowie m.in. na co zwrócić uwagę zawierając umowę w domu, jak prawidłowo czytać fakturę za prąd, a także jak skutecznie skontaktować się z Energą. Nie zabraknie także drobnych upominków, gadżetów dla imprezowiczów.

- To kolejna, nietuzinkowa, aktywizująca propozycja dla sędziwych gdańszczanek i gdańszczan – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – To otwarci na świat, pozytywni ludzie, którzy lubią dobrą zabawę i towarzystwo. Życzę więc uczestnikom wspaniałej imprezy.

Wtorkowe spotkanie służy promocji zdrowego trybu życia oraz integracji i nawiązywaniu przyjaźni. To druga z pięciu imprez w br., na które zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan 60+ w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2019”, wymyślonego i realizowanego przez: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z Komendą Miejską Policji i ośrodkami wsparcia (w tym wypadku DDP Fundacji „I Ty Możesz Wszystko” oraz Stowarzyszenie Domu Opieki „Złota Jesień”). Zaplanowane spotkania mają charakter tematyczny, motywem przewodnim jest m.in. zdrowy styl życia, kuchnia, bezpieczeństwo czy tradycja.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda