mobile
REKLAMA

Startuj z Wrzeszcza - mikrostypendia

Mikrostypendia "Startuj z Wrzeszcza" to coroczna akcja Fundacji Generacja. Zaczęliśmy w 2015 roku, kiedy członek zarządu Fundacji, Romek Orzech, postanowił przebiec maraton na rzecz zdolnych dzieciaków z Wrzeszcza Dolnego. Zrobił to w ... sukience baletnicy.

informacja prasowa/fot. Fundacja Generacja
TAGI
Startuj z Wrzeszcza - mikrostypendia

Dzięki temu zebraliśmy ok. 2000 zł, które przeznaczyliśmy na zakup sprzętu związanego z hobby dzieci - tabletu do rysowania, akcesoriów rowerowych, ustnika do puzonu, itp. Od tego czasu co roku Romek biegnie maraton, a my robimy internetową zbiórkę na rzecz trojga wrzeszczan.

Warunek otrzymania stypendium to hobby trwające dłużej niż rok i osiągnięcia w nim (np. zdobyte medale, uzyskany poziom umiejętności gry na jakimś instrumencie i in.) oraz niski dochód w rodzinie. Nabór stypendystów odbywa się we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku, ale jeśli znacie kogoś, komu mikrostypendium by się przydało, można zgłosić się bezpośrednio do nas ( generacjafundacja@gmail.com ).

W tym roku Romek znowu biegnie w maratonie - 14 kwietnia. Dołączył też do nas zespół Square Upcycling, który połowę dochodu z upcyclingowych portfeli przeznaczy na Mikrostypendia.

Uzbierana przez nas kwota zostanie przeznaczona na rozwijanie talentów dziecka – zakup sprzętu sportowego, dodatkowe zajęcia czy inne środki, na które nie stać rodziców, a które dzieciakom pozwolą się rozwinąć.

Żeby to zrobić, trzeba uzbierać minimum 1500 zł. I tu właśnie Wy wchodzicie do gry. By spełnić marzenia dzieciaków, 50 osób musi wpłacić po 30 zł (można też wpłacać mniej lub więcej - to przykładowa kwota). Jak to zrobić? Wystarczy przelew na konto Fundacji Generacja:

Nr konta w MBanku: 25 1140 2004 0000 3102 7488 8746


w tytule przelewu koniecznie wpisać: „darowizna na cele statutowe - mikrostypendium”

Naszych stypendystów będziecie mogli poznać – napiszemy o nich na stronie Fundacji oraz na Facebooku, opiszemy też dokładnie, na co zostały wydane pieniądze z mikrostypendiów. Zdjęcia i opisy poprzednich mikrostypendiów znajdziecie na stronie Generacji na Facebooku, szukajcie w zakładce "Albumy".

PS. Link do artykułu o nas w Newsweeku: https://www.newsweek.pl/styl-zycia/pzu-gdansk-maraton-bieganie-uczestnicy-informacje/8m2e39d

Pamiętajcie, to tylko 1500 zeta zebrane od Was wszystkich, a ile radości dla dzieciaków z Wrzeszcza.

Pozdrawiamy. Ściskamy.

źródło: Fundacja Generacja, Ogród Społeczne Wrzeszcz

Romek Romski, Gosia Zamorska, Witek Misztal, Ola Kulma, Emilia Lodzińska, Square Upcycling

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda