mobile

Szykuje się raj dla rowerzystów

- Takiego miejsca w Gdańsku jeszcze nie było. W okolicy ul. Dulin’a powstanie tor rowerowy o długości ponad kilometra ze specjalnymi przeszkodami. Właśnie ogłoszono przetarg na prace projektowe wraz z budową - przekazała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

mat.pras.
Szykuje się raj dla rowerzystów

Tor rowerowy powstanie w okolicy ul. Dulin’a (w pobliżu boiska i zbiorników retencyjnych Świętokrzyska I i II)  i w przyszłości będzie jedną z atrakcji Parku Południowego. W ramach budowy toru zagospodarowany zostanie obszar  o wielkości ok. 1,3 ha. Sama ścieżka wraz z odnogami będzie miała długość ponad 1 km.

W ramach zadania planuje się wykonanie trasy głównej wraz ze skrótami, na której przebiegu znajdą się różne przeszkody, imitujące naturalne warunki górskie.  Elementy przeszkód wykonane będą głównie z usypanej ziemi, drewna, kamieni, belek drewnianych i stalowej konstrukcji.  Oprócz samego toru zaprojektowane zostanie także miejsce odpoczynku. Nie zabraknie oczywiście małej architektury ze stojakami na rowery. Inwestycja powstanie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, w ramach realizacji projektu „ROWEROWY RAJ dla mieszkańców: os. Pięć Wzgórz/os. Miłe”.

Inwestycja będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Projekt wraz z budową ma potrwać niecały rok od podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 czerwca.

 

fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda