mobile

Tęczowy tramwaj na ulicach Gdańska

Dziś na na gdańskie tory wyjechał niecodzienny tramwaj.  Jego sufit zdobi tęcza! Tęczowy tramwaj to inicjatywa Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, organizatora IX Trójmiejskiego Marszu Równości

mat.pras.
Tęczowy tramwaj na ulicach Gdańska

Tęczowy trawmajem mogą dziś podróżować osoby, które będą przemieszczały się linią nr 9. Już po raz 9 Trójmiejski Marsz Równości przejdzie ulicami Gdańska.

- Podczas Trójmiejskich Dni Równości, które trwają teraz w Gdańsku na różne sposoby staramy się okazać naszą solidarność z osobami LGBTQIA+ i celebrować naszą różnorodność i wspólnotę w Gdańsku - mówi Monia Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. - Jednym z nich jest tęczowy tramwaj, tęczowa dziewiątka, która będzie od piątku do niedzieli kursować między Strzyżą a Stogami.

- Cieszę się, że w tym roku razem z nami jest GAiT, który udostępnił nam tęczowy tramwaj na linii 9 – tak samo jak dziewiąty trójmiejski marsz równości – mówi Marta Magott, wiceprezeska zarządu Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+ Tolerado i Radna Miasta Gdańska.

Tęczowy tramwaj kursował będzie także w sobotę i niedzielę, 25-26 maja.

- Przy okazji takich akcji wszystkim tym dziesiątkom tysięcy osób LGBTQIA+, które mieszkają w Gdańsku, okazujemy szacunek i wsparcie, którego potrzebują na co dzień - dodaje Chabior.

Rzeczywistość się zmienia, jednak społeczności LGBTQIA+ wciąż nie mają większości podstawowych praw.

- Budowanie widzialności społeczności LGBTQIA+ było zawsze jednym z podstawowych zadań jakie przed nami stały. W świecie, który jest w większości heteronormatywny, możliwość głośnego i śmiałego pokazania „jesteśmy tu” jest nieoceniona – dodaje Magott. - Wciąż spora część społeczeństwa, a także klasy politycznej, jest nam nieprzychylna. Do wszystkich osób zatem chcemy skierować nasz pozytywny przekaz, zachęcający do otwarcia się na różnorodność i równość, które nikomu niczego nie zabierają, a wręcz ubogacają społeczeństwo. Stąd coroczne, radosne marsze równości, stąd kolejne działania edukacyjne i afirmacyjne. Tym samym pokazujemy, że nasze Miasto jest otwarte, bezpieczne i dostępne dla każdej osoby!

 

fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda