mobile

Trefl Sopot kontra Polski Cukier Start Lublin

W dziewiątym domowym spotkaniu Energa Basket Ligi 2022/2023 Trefl Sopot podejmie w Hali 100-lecia Polski Cukier Start Lublin. Żółto-czarni spróbują zrewanżować się za mecz pierwszej rundy, który ekipa Startu zwyciężyła 96:75. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 stycznia. Początek o godz. 19.30. Kasa stacjonarna będzie czynna od 17.30. Bilety są też dostępne na www.sercesopotu.pl.

informacja prasowa
Trefl Sopot kontra Polski Cukier Start Lublin

Zespół Artura Gronka rozpoczął sezon od pokonania po dogrywce Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz. W drugim meczu dość niespodziewanie Start przegrał z Tauron GTK Gliwice, ale szybko zrehabilitował się pokonując naszą drużynę. Kolejne spotkania również miały zaskakujący przebieg. Start potrafił zwyciężyć z BM Stalą Ostrów Wielkopolski, by dwa tygodnie później przegrać z Rawplug Sokołem Łańcut. Po porażce z beniaminkiem lublinianie musieli też uznać wyższość wszystkich trzech aktualnych medalistów Energa Basket Ligi.

Przełamanie nadeszło w domowej rywalizacji z Kingiem Szczecin, ale następne trzy mecze - przeciwko Czarnym, MKS-owi i Spójni - Start kończył niepowodzeniem. Ligowe zwycięstwa numer 5 i 6 podopieczni trenera Gronka odnieśli w rewanżowych spotkaniach z Astorią i GTK. Były to ich pierwsze dwa triumfy z rzędu w Energa Basket Lidze 2022/2023.

Start - podobnie jak nasz zespół - bierze też udział w European North Basketball League. Lublinianie z bilansem 4-1 plasują się na 1. miejscu w grupie A i są już pewni awansu do dalszej części rozgrywek. W ostatnim meczu rozegranym w poniedziałek pokonali na wyjeździe BC Kalev/Cramo 73:80.

Duży wpływ na ostatnie dobre wyniki Startu miało przyjście Gabe'a DeVoe. Obwodowy w trzech meczach EBL zapisał 61 punktów, co daje średnią ponad 20 oczek na spotkanie. Prawdziwy popis amerykański obwodowy zaprezentował w rywalizacji z GTK, które zakończył z dorobkiem 34 punktów. Ważnymi postaciami Startu są także Cleveland Melvin (śr. 15 punktów), Dayshon Hassan Smith (śr. 12.9 punktu oraz 4.6 asysty) i Klavs Cavars (śr. 12.2 punktu i 8.3 zbiórki).

Mecz będzie transmitowany za pośrednictwem Emocje.tv.

fot.sopot.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda