mobile

Ulica Oficerska w Gdyni już po remoncie

Zakończyła się wielomiesięczna, kompleksowa modernizacja ulicy Oficerskiej. Teraz mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z równej nawierzchni jezdni, miejsc postojowych oraz bezpiecznych chodników. To jednak nie wszystko, bo w ramach przebudowy ulica zyskała m.in. nową kanalizację deszczową, odcinek sieci wodociągowej oraz oświetlenie uliczne.

Redakcja
TAGI
Ulica Oficerska w Gdyni już po remoncie

Remont tego ważnego łącznika komunikacyjnego ze stacją SKM i PKP był priorytetem nie tylko dla mieszkańców, ale też gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który nadzorował wszystkie etapy prac drogowych, wodno-kanalizacyjnych i estetyzujących. Zakres robót był bardzo szeroki, ale jak podkreślają mieszkańcy warto było czekać na finalny efekt.

- Jeszcze kilka miesięcy temu stał tu ciężki sprzęt i trudno było sobie wyobrazić jak spektakularnie zmieni się ulica Oficerska. Miasto zainwestowało ponad 2 miliony w nową kanalizację deszczową, wodociągową, równą nawierzchnię jezdni, wygodne i bezpieczne chodniki. Zadbaliśmy też o nowoczesne oświetlenie, małą architekturę oraz estetyczną zieleń. Poprawiliśmy standard życia mieszkańców oraz komfort komunikacyjny wszystkich tych, którzy dojeżdżają Oficerską do pobliskiej stacji kolejowej - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach prac remontowych zdemontowano 140 metrów bieżących sieci wodociągowej i 440 metrów bieżących kanalizacji deszczowej. - W miejscu zdemontowanych elementów wybudowaliśmy 320 metrów kanału deszczowego, 140 metrów wodociągu z przyłączami. Zamontowaliśmy też 15 studni i 22 wpusty uliczne - wylicza inż. Beata Wielgo, która z  ramienia gdyńskiego ZDiZ nadzorowała realizację inwestycji - Nowy układ sieci deszczowej gwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo w razie ulewnych opadów - dodaje.

Co więcej, na ulicy Oficerskiej rozebrano ponad 3 tysiące metrów kwadratowych istniejących nawierzchni. Teraz równa jezdnia z asfaltobetonu oraz chodniki z kostki betonowej zapewnią wszystkim uczestnikom ruchu wygodę i bezpieczeństwo. Zmodernizowane ciągi piesze i jezdne umożliwią mieszkańcom sprawne i bezkolizyjne dotarcie do swoich posesji. W ramach inwestycji przystosowano nawierzchnię ruchu pieszego do miejskich standardów dostępności dla osób z niepełnospranościami oraz zamontowano przysiadaki. O taki standard zabiegali również radni z Rady Dzielnicy Orłowo, którzy teraz w pełni korzystają ze wszystkich udogodnień na zmodernizowanej ulicy.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda