mobile

W niedzielę Polska zawalczy z Rumunią na Narodowym Stadionie Rugby

W nadchodzącą niedzielę, 4 lutego, o godzinie 18:15 na Narodowym Stadionie Rugby odbędzie się starcie pomiędzy Polską a Rumunią w ramach zawodów Rugby Europe Championship

oprac. Patrycja Biernat
TAGI
W niedzielę Polska zawalczy z Rumunią na Narodowym Stadionie Rugby

W kolejnym weekendzie drużyna pod opieką trenera Chrisa Hitta zmierzy się z zespołem Rumunii, uczestnikiem tegorocznego Pucharu Świata. W poprzednim starciu nasza reprezentacja przegrała na wyjeździe z Rumunią 27:67 (10:38). Warto wspomnieć, że aż 14 z 23 graczy powołanych na to spotkanie reprezentuje Trójmiasto.

Polacy, przystępując do tej rywalizacji w Gdyni, rozpoczną walkę o utrzymanie się w europejskiej elicie. W grupie B czekają na nich także mecze wyjazdowe z Portugalią i Belgią. W grupie A rywalizują z Gruzją, Hiszpanią, Holandią i Niemcami. W marcu odbędą się półfinały między drużynami z obu grup, a następnie, dwa tygodnie później, w Paryżu na Stade Jean Bouin, mecze decydujące o miejscach 1., 3., 5. i 7. Naszym celem jest uniknięcie degradacji, gdyż w poprzedniej edycji turnieju Polska zajęła ostatnie, 8. miejsce. Ostateczny los spadku zależeć będzie od sumy punktów zdobytych w obecnym i przyszłym roku. 

Bilety na to wydarzenie dostępne są online na stronie KUPBILET.pl.

fot. Wojciech Szymański/PZR

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda