mobile

W sobotę i niedzielę frezowanie szyn na ul. Nowe Ogrody i Kartuskiej

Ulice Nowe Ogrody oraz Kartuska to kolejne dwa odcinki gdańskich torowisk, na których wykonywane będą prace torowe. Zaplanowane zostały na weekend 24 i 25 sierpnia, a ich zakres obejmuje frezowanie szyn. Przeprowadzenie robót będzie wymagało wstrzymania ruchu tramwajowego na wspomnianych ulicach.

Informacja prasowa/ fot. Karol Stańczak/GZDiZ
TAGI
W sobotę i niedzielę frezowanie szyn na ul. Nowe Ogrody i Kartuskiej

Prace, jakie zostaną przeprowadzone na torowisku na ul. Długie Ogrody i Kartuskiej (na odcinku od ul. 3 Maja do pętli Siedlce), będą polegały na frezowaniu powierzchni tocznej oraz bocznej główki szyny. Dzięki frezowaniu usunięte zostaną wady powierzchniowe z główki. W konsekwencji zmniejszony zostanie hałas, który powstaje na styku koła tramwajowego z szyną, a także ograniczone zostaną drgania. W dalszej perspektywie operacja frezowania szyn pozwala na zminimalizowanie zużycia przytwierdzeń, podkładów i podsypki torów poprzez redukcję drgań powstających w kontakcie koła z szyną.

Roboty na torowisku na ul. Nowe Ogrody i Kartuskiej prowadzone będą od piątku 23 sierpnia od godz. 23:30 do poniedziałku rano do godz. 4:30. W związku z tym w sobotę oraz niedzielę 24 i 25 sierpnia zostanie wstrzymany ruch tramwajów na wspomnianym odcinku w kierunku od centrum Gdańska do dzielnicy Piecki-Migowo. Szczegóły funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym rejonie będzie można odnaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Źródło: GZDiZ

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda