mobile

Walka o Nagrodę Publiczności Europa Nostra

Najważniejsza nagroda Unii Europejskiej w obszarze dziedzictwa kulturowego w maju 2021 r. trafiła do Europejskiego Centrum Solidarności, jedynego polskiego laureata. ECS ma szansę zdobyć Nagrodę Publiczności Europa Nostra, o którą walczą wszystkie 24 nagrodzone inicjatywy, projekty i instytucje z 18 europejskich krajów. Teraz przyszedł czas na głosowanie internautów, którzy przyznają Nagrodę Publiczności.

Informacja prasowa
Walka o Nagrodę Publiczności Europa Nostra

Gdańską wystawę stałą doceniono w jednej z czterech kategorii: Edukacja, szkolenia i podnoszenie świadomości. Międzynarodowe jury dostrzegło jej rolę w popularyzacji działań na rzecz praw człowieka, praw pracowniczych i politycznych oraz podkreślanie wagi obywatelskiego zaangażowania. Internauci mogą głosować do 5 września 2021 r. Głosujmy na ECS.

 Nagrody, nagrody

Spośród 24 projektów, cztery otrzymają Grand Prix, a jeden z nich uhonorowany zostanie Nagrodą Publiczności. Wszystko zależy od internautów – dzięki ich głosom możliwa jest jeszcze jedna wygrana dla ECS! Do 5 września 2021 r. można głosować na swoich faworytów. Laureatów nagrody Public Choice Award poznamy podczas gali, która odbędzie się 23 września 2021 r. w Wenecji, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Wtedy też zostaną ogłoszeni zwycięzcy nagród Grand Prix, z których każdy otrzyma 10 tys. euro.

Internauci, włączcie się do akcji!

Przy wsparciu internautów, możliwa jest jeszcze jedna wygrana – Nagroda Publiczności. Internauci z całej Europy mogą oddawać głosy na swojego laureata spośród wszystkich, którzy uhonorowani zostali Nagrodą Dziedzictwa Europejskie Europa Nostra 2021. Szczegóły do wsparcia w walce o kolejny laur znajdują się na stronie Europejskiego Centrum Solidarności. Każdy głos się liczy!

Europejskie Centrum Solidarności

Tegoroczna Nagroda Dziedzictwa Europejskiego Europa Nostra to kolejne europejskie wyróżnienie dla Europejskiego Centrum Solidarności. W 2016 r. ECS jako pierwsze i dotąd jedyne muzeum w Polsce zostało uhonorowane Nagrodą Muzealną Rady Europy (EMYA). Historyczna Stocznia Gdańska – plac Solidarności z pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970, Brama nr 2, Sala BHP i Europejskie Centrum Solidarności – została uhonorowana Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

Europa Nostra

Nagrody Dziedzictwa Europejskiego to projekt powołany w 2002 r. przez Komisję Europejską. Realizuje go Europa Nostra – federacja organizacji pozarządowych ds. dziedzictwa, działająca od 58 lat i obejmująca 40 krajów. Wspiera ją sieć instytucji publicznych, firm oraz osób prywatnych. Nagrody podkreślają i propagują rolę dziedzictwa oraz promują najlepsze praktyki, zachęcają do międzynarodowej wymiany wiedzy oraz łączą w sieciach wszystkich zainteresowanych dziedzictwem.

Zwycięzcom nagrody przynoszą znaczące korzyści – większą krajową i międzynarodową promocję, dalsze fundusze oraz wzrost liczby odwiedzających. Program nagród jest sposobem na popularyzuję i troskę o nasze wspólne dziedzictwo. Nagroda cieszy się wsparciem unijnego programu Kreatywna Europa, który adresowany jest do sektorów kultury i kreatywnego.

Fot. mat. pras. ECS

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda