Wieczór z poezją i muzyką żydowską | Wiersze na Piętrze
W piątek, 13 lipca br. o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny z udziałem Krystyny Łubieńskiej (słowo) oraz Trio Gdańskiego, znanego doskonale publiczności Czwartkowych Wieczorów Muzycznych.
W programie kolejnego w tym roku spotkania w cyklu Wiersze na Piętrze znajdzie się wybór poezji m.in.: Anny Kamieńskiej, Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana i Juliana Tuwima. Ponadto K. Łubieńska podzieli się refleksjami na temat jednego z najbardziej osobistych i poruszających poematów Juliana Tuwima „My, Żydzi polscy”. Całości dopełni muzyka żydowska w wykonaniu: Anny Prabuckiej Firlej – fortepian, Pawła Kuklińskiego– skrzypce oraz Krzysztofa Sperskiego – wiolonczela.























![[Konkurs] Wygraj wejściówki na na widowisko cyrkowe pełne magii i rewelacyjnej zabawy!](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/bb2394c17fdd31b2b942414e1808b0c3488bf96d.jpeg)













