mobile

Wymiana płyt drogowych na ul. Stężyckiej w ramach Budżetu Obywatelskiego

Betonowe płyty na ul. Stężyckiej zostaną wkrótce wymienione na nowe. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni podpisał właśnie umowę z wykonawcą zaplanowanych prac. Poprawa jakości nawierzchni tej ulicy to realizacja projektu wybranego przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.

Informacja prasowa
Wymiana płyt drogowych na ul. Stężyckiej w ramach Budżetu Obywatelskiego

Remont nawierzchni ul. Stężyckiej zakłada wymianę znajdujących się w złym stanie technicznym betonowych płyt drogowych na nowe. Prace będą wykonywane na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich sięga od ul. Goplańskiej (od miejsca gdzie płyty drogowe łączą się z nawierzchnią asfaltową) do wiaduktu przebiegającego nad Obwodnicą Trójmiasta. Drugi odcinek przebiega od skrzyżowania z ul. Źródlaną (za wiaduktem) do skrzyżowania z ulicami Jasińskiego i Połczyńską.

Rozpoczęcie prac planowane jest w drugiej połowie sierpnia, po przygotowaniu przez wykonawcę projektu tymczasowej organizacji ruchu. Zaplanowane roboty powinny zostać wykonane do końca października br.

Środki na przeprowadzenie prac pochodzą z Budżetu Obywatelskiego, z zadania „Górny Taras Gdańska (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa) - przystosowanie ulic na potrzeby lepszej komunikacji autobusowej”. Poprawa jakości nawierzchni ul. Stężyckiej umożliwi w przyszłości poprowadzenie komunikacji autobusowej na całej jej długości i wydłużenie trasy autobusowej do południowych dzielnic Gdańska. Obecnie trasa autobusu linii 120 kończy się przy skrzyżowaniu ul. Stężyckiej z ul. Jasińskiego i ul. Połczyńską.

Fot. Konrad Marciński/GZDiZ

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda