mobile

Zatrzymano 21-latka z niemal 880 porcjami narkotyków

Kryminalni z komisariatu w Oliwie przeprowadzili skuteczną operację zatrzymania 21-letniego mieszkańca Gdańska, który przewoził znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna, który w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, trafił do aresztu na trzy miesiące, a za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Amelia Włodarczyk
Zatrzymano 21-latka z niemal 880 porcjami narkotyków

Wydarzenia rozegrały się w poniedziałek o godzinie 18:00 na ul. Spacerowej w Gdańsku. Kryminalni z komisariatu w Oliwie postanowili poddać kontroli 21-letniego kierowcę seat'a. W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się nerwowo i wykazywał wyjątkową niepokój o co chwilę spoglądając na czarny plecak, który znajdował się na tylnym siedzeniu pojazdu.

Podczas rutynowej kontroli, 21-letni mężczyzna przyznał się do przewożenia narkotyków i pokazał zawartość plecaka. Wewnątrz znaleziono pięć worków foliowych, w których znajdowały się różne substancje odurzające. Policjanci zabezpieczyli zarówno susz roślinny, jak i kryształy o kolorze białym i brązowym. Wstępna opinia biegłego potwierdziła, że znalezione substancje to prawie 880 porcji handlowych narkotyków, w tym marihuany, mefedronu i klefedronu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. W wyniku działań śledczych podejrzany trafił wczoraj na trzy miesiące do aresztu, a teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje czyny.

Zgodnie z przepisami prawa, za posiadanie znacznej ilości narkotyków w Polsce grozi kara pozbawienia wolności wynosząca do 10 lat. To kolejne działanie policji, mające na celu zwalczanie nielegalnego handlu narkotykami i poprawę bezpieczeństwa publicznego.

fot.KSP

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda