mobile

Babie Doły po konsultacjach rewitalizacyjnych

O możliwość dołączenia do obszaru rewitalizacji domów stojących na samym końcu ul. Rybaków dopytywali mieszkańcy, którzy 17 stycznia przyszli do SP nr 28 na spotkanie konsultacyjne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji w Gdyni.

TAGI
Babie Doły po konsultacjach rewitalizacyjnych

Babie Doły to najmniejszy z podobszarów rewitalizacji: zajmuje około 33,9 ha - co stanowi ok. 15% powierzchni dzielnicy, mieszka tu około 100 osób (niecałe 5% populacji tej części miasta). Propozycja objęcia fragmentu Babich Dołów wsparciem rewitalizacyjnym wypłynęła w lutym 2016 r. od samych mieszkańców, podczas konsultacji projektu uchwały określającej granice obszaru rewitalizacji - i została uznana za zasadną.

Obszar rewitalizacji obejmuje zabudowania przy ul. Rybaków 1A, 3, 4, 5, 6, 7, 8 oraz przy ul. Zielonej 36,38, czyli przede wszystkim XIX-wieczny zespół dworsko-folwarczny „Nowe Obłuże”, a także tereny klifu i plaży. I to właśnie o możliwość odnowienia pałacyku dopytywali mieszkańcy, którzy we wtorek 17 stycznia przyszli do Szkoły Podstawowej nr 28 na spotkanie konsultacyjne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. 

Przecież to zabytek, czy nie można zdobyć jakichś środków z Unii Europejskiej? – dociekali. Niestety, nie z puli rewitalizacyjnej – zastrzegła Agnieszka Jurecka z Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni przypominając, że rewitalizacja Babich Dołów zostanie sfinansowana ze środków własnych samorządu.

Na potrzebę objęcia ich okolicy rewitalizacją zwracali uwagę mieszkańcy końcowego odcinka ul. Rybaków. Mamy wodociąg, ale jest problem z ciśnieniem wody. Mamy prąd, ale jest kłopot z napięciem. Jest droga, ale nie dość, że z płyt yomb, to jeszcze niedokończona. Nikt nie pociągnie do stojących tu kilkunastu domów światłowodu, więc mamy bardzo słabe połączenie z internetem – wyliczali swoje bolączki. Przecież tu nie trzeba niczego budować! Wystarczy wyremontować to, co już jest, np. wodociąg.

 Wszystkie uwagi zgłoszone zarówno podczas wtorkowych, jak i pozostałych konsultacji, a także te, które dotrą do Laboratorium Innowacji Społecznych w formie papierowej, zostaną dokładnie przeanalizowane pod kątem możliwej realizacji w ramach rewitalizacji. Gotową, ostateczną wersją Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Gdyni Rada Miasta zajmie się na sesji w marcu.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda