mobile

Wiemy kto przebuduje ul. Hodowlaną w Gdyni

Poznaliśmy wykonawcę dużej inwestycji na Witominie. Mowa o przebudowie ul. Hodowlanej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma STRABAG, która wygrała przetarg. Prace obejmą odcinek od ul. Chwarznieńskiej do skrzyżowania z ulicami Wielkokacką i Stawną.

Informacja prasowa/ fot. mapy google
TAGI
Wiemy kto przebuduje ul. Hodowlaną w Gdyni

Inwestycja związana z przebudową ul. Hodowlanej na Witominie ma już swojego wykonawcę. Najkorzystniejszą ofertą złożoną w przetargu okazała się ta przedstawiona przez firmę STRABAG. Inwestycja prowadzona w ramach zadania „Rozbudowa ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni – odcinek witomiński – etap I, rozbudowa ulicy Hodowlanej” zostanie zrealizowana za kwotę 24,5 miliona złotych. Okres wykonania robót przewidziany jest na 52 tygodnie od podpisania umowy.
 
- To niezwykle ważny dzień dla mieszkańców Witomina. Poznaliśmy wykonawcę przebudowy ulicy Hodowlanej, która jest jednym z kluczowych ciągów komunikacyjnych dzielnicy. Inwestycja jest wyczekiwana, a co bardzo ważne jej ostateczna forma powstała w konsultacjach z mieszkańcami. Jestem przekonany, że nowy charakter miejsca zostanie bardzo pozytywnie przyjęty i będzie to przestrzeń przyjazna wszystkim uczestnikom ruchu, w tym osobom starszym i niepełnosprawnym - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
 
W ramach projektu przewidziana jest kompleksowa przebudowa ul. Hodowlanej na odcinku od ul. Chwarznieńskiej do skrzyżowania z ulicami Wielkokacją i Stawną. Zakres robót obejmuje również przebudowę odcinka ul. II Morskiego Pułku Strzelców oraz budowę zbiornika retencyjnego, wraz prowadzącą do niego drogą.
 
- Przebudowa ulicy Hodowlanej obejmuje zdecydowanie więcej, jak sam układ drogowy. W ramach projektu zostanie zrealizowany zbiornik retencyjny na obszarze dawnych ogródków działkowych do którego zostanie podłączona kanalizacja burzowa. To rozwiązanie przyczyni się do poprawy retencji w rejonie całej dzielnicy, jak również umożliwi stworzenie terenów rekreacyjnych dookoła wspomnianego miejsca – już teraz rada dzielnicy pracuje nad pomysłami. Realizacja obejmuje pełen zakres infrastrukturalny, oznacza to, że poza kanalizacją burzową mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników, oświetlenia czy nawierzchni. Zostanie stworzona całkowicie nowa zieleń, co jest niezwykle istotne w tworzeniu przyjaznych przestrzeni dzielnicowych – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W zakres przebudowy wchodzi:
-       przebudowa układu drogowego
-       przebudowa oświetlenia,
-       przebudowa sieci wodociągowej wraz z regulacją armatury wodociągowej
-       przebudowa kanalizacji deszczowej wraz z regulacją wysokościową studni
-       budowa zbiornika retencyjnego
-       przebudowa kanalizacji sanitarnej wraz z regulacją wysokościową studni
-       usunięcie kolizji elektroenergetycznych
-       przebudowa sieci teletechnicznej
-       przebudowa sieci cieplnej
-       przebudowa sieci gazowej
-       zieleń (wycinki, adaptacja istniejącej zieleni, nasadzenia drzew liściastych w szpalerach i krzewów, kompozycje z traw ozdobnych, bylin i roślin cebulowych)
-       rozbiórki oraz  nowe elementy małej architektury.
 
Prace związane z powstaniem zbiornika retencyjnego obejmują wykonanie dojazdu do zbiornika częściowo po śladzie istniejącej, utwardzonej nawierzchni Czarnego Szlaku Zagórskiej Strugi. Dalszy odcinek dojazdu (odchodzący od Szlaku w kierunku zbiornika) poprowadzony zostanie zgodnie z założeniami koncepcji dla obszaru ogródków działkowych. Wykonana droga stanowić będzie jedną ze ścieżek dostępnych dla mieszkańców.
 
- Ulica Hodowlana jest pierwszym z trzech dużych projektów infrastrukturalnych w dzielnicy, które znacząco wpłyną na jakość życia mieszkańców. Oczekiwane działania inwestycyjne będą realizowane jedna po drugiej. Niezwykle cieszy kompleksowość rozwiązania, a także harmonogram prac, opracowany aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Po raz kolejny cieszy bardzo duże zainteresowanie firm, które zabiegały o zlecenie. W postępowaniu wzięli udział uznani wykonawcy, którzy są gwarantem wysokiej jakości. Co niezwykle istotne to kolejne postępowanie, w którym mieścimy się w przygotowanym wcześniej kosztorysie – dodaje Jakub Ubych, pełnomocnik prezydenta ds. dzielnic oraz radny miasta.

 

Źródło: gdynia.pl

Inwestycja realizowana jest z budżetu miasta przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu unijnego: „Rozwój systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie Gdyni – część II” (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020) miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. W zadaniu jako współzamawiający występują również: Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni, współfinansujące przebudowę i demontaż sieci ciepłowniczej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni, które współfinansuje przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, a także Polska Spółka Gazownictwa w Tarnowie z oddziałem w Gdańsku, współfinansująca demontaż i przebudowę sieci gazowej.
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda