mobile

Drugi Sklep Społeczny w Gdyni już działa

Uzupełni on i rozwinie ofertę sklepu funkcjonującego od dwóch lat w Orłowie dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni i Banku Żywności w Trójmieście

Paweł Makowiec/ fot. www.gdynia.pl
TAGI Gdynia
Drugi Sklep Społeczny w Gdyni już działa

Nowa lokalizacja da zupełnie nowe możliwości integracji, budowania relacji, jak i ustabilizowania sytuacji życiowej. Dla partnerów, którzy realizują przedsięwzięcia to zadanie równie ważne, jak wsparcie w zaspokojeniu podstawowych potrzeb osób, które ze Sklepu Społecznego korzystają. Nowy sklep będzie otwarty od 16 października.

Jak mówi wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, Michał Guć, do zabezpieczenia podstawowej potrzeby pozyskania żywności dołączono cały system włączenia społecznego mieszkańców zagrożonych wykluczeniem, przez co pierwszy gdyński Sklep Społeczny został zaaranżowany w sposób bez odhumanizowanego i mechanicznego wydawania paczek żywnościowych. - Zależy nam na budowaniu relacji i wzajemnym zaufaniu. Dzięki temu poznajemy sytuację osoby przychodzącej do sklepu i możemy kierować ją do miejsc oferujących odpowiedni wsparcie. Żywność, którą można dostać w Sklepie Społecznym, ma być zaledwie pierwszym krokiem na drodze wyjścia z trudnej sytuacji. Ta idea włączenia społecznego jest bliska zarówno gdyńskiemu samorządowi, jak i Bankowi Żywności. Widzimy dobre efekty naszej kilkuletniej współpracy, stąd decyzja nie tylko o jej kontynuowaniu, ale także rozwinięciu.

Przed uruchomieniem Sklepów Społecznych, do Banku Żywności trafiało więcej żywności niż organizacje, którym bank ją przekazywał, były w stanie rozdysponować, a w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni szukano skutecznego i trwałego sposobu wsparcia osób przyjeżdżających do Gdyni i potrzebujących pomocy w uregulowaniu swojej sytuacji, ale które nie mogły zostać nią objęte w sposób systemowy. Jak się okazało, Sklepy Społeczne spełniają swoją rolę w stu procentach - przez dwa lata Sklep Społeczny przy ul. Lotników wydał potrzebującym około 57 ton żywności. W samym 2018 roku otrzymali 7,7 tony warzyw i owoców, 9,5 tony nabiału oraz niemal 4 tony mięsa i wędlin.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda