Logowanie Rejestracja
Tylko pół godziny potrzebowali policjanci z komisariatu na Oruni, aby ustalić i zatrzymać sprawcę rozboju.
Wczoraj w gdyńskiej komendzie odbyło się posiedzenie Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Komendant Miejski Policji w Gdyni, insp. Sławomir Pachura omówił aspekty policyjnej pracy, która przekłada się wymiernie na budowanie bezpieczeństwa w mieście.
Obiekty ochrony przeciwpowodziowej - zbiorniki retencyjne czy ogrody deszczowe na stałe wpisały się w tkankę miejską stając się miejscami rekreacji, dostosowanymi do potrzeb mieszkańców. Teraz będą sprzyjać także najmniejszym z nich… - owadom! Spółka Gdańskie Wody montuje eko hotele, w których pożyteczne owady będą mogły bezpiecznie przetrwać zimę.
W piątek, 7 października mieszkańcy Gdańska po raz pierwszy mogli skorzystać z przejścia naziemnego przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
„Dochody jednostek samorządu terytorialnego rosną” - deklaruje dumnie w mediach społecznościowych Kancelaria Premiera, tymczasem samorządy pomimo rozpędzającej się inflacji liczą wielomilionowe straty w swoich budżetach. Z racji zmian wynikających z „Polskiego Ładu” miasto Gdynia w przyszłym roku ma otrzymać o kilkanaście milionów złotych mniej niż w 2022 roku i o blisko 90 milionów mniej niż w 2021 roku. Braków nie pokrywają też rządowe rekompensaty, a sytuacja finansowa robi się coraz bardziej dramatyczna.
O dużym szczęściu może mówić kobieta, której to zwierzę wybiegło na drodze szybkiego ruchu wprost pod koła samochodu. Przejeżdżający obok strażnicy zabezpieczyli teren zdarzenia i wezwali na miejsce odpowiednie służby.
Od dziś obowiązują zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych 130, 162 i 166 oraz 132, 189, 200, 205, 207, 232 i 289.
Żadna z państwowych spółek energetycznych nie złożyła oferty na ogłoszony przez grupę zakupową miasta Gdańsk przetarg na dostawę energii elektrycznej w 2023 r. W tej sytuacji miasto będzie musiało kupować prąd wg tak zwanej stawki rezerwowej - a to oznacza rachunki nawet 10-krotnie wyższe niż dotąd. W związku z tym prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na piątek, 30 września, zwołała sztab kryzysowy.
W związku z budową Parku Centralnego od najbliższego poniedziałku, 3 października zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Ulica wzdłuż skweru Plymouth będzie odgrodzona płotem. Aby pojechać od strony ul. Świętojańskiej w kierunku bulwaru Nadmorskiego, trzeba będzie skręcić z ul. Świętojańskiej w al. Marsz. Piłsudskiego, a nie jak dotychczas w skwer Plymouth.
Podwyżki cen energii przekroczyły szacunki samorządów. Pomimo wspólnego działania kilkudziesięciu samorządów i jednostek publicznych w grupie zakupowej NORDA, jedyna oferta na dostawę energii elektrycznej w 2023 roku przekracza pięciokrotnie obecną stawkę za megawatogodzinę i nie pokrywa się z zaplanowaną na ten cel kwotą. Ponadto jedyna oferta nie obejmuje dostaw na potrzeby oświetlenia ulicznego.
Na mapie Gdańska w najbliższych latach pojawią się kolejne dwa baseny. Właśnie podpisano umowy na ich zaprojektowanie. Pływalnie powstaną w Brzeźnie i w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.
W nocy z 19 na 20 września 2022 r. zamknięty będzie Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Jednocześnie w obu rurach tunelu w godzinach od 22.00 do 06.00 wykonywane będą prace serwisowe.
To czas, w którym możemy zdecydować o tym, jak zostanie rozdysponowane ponad 11 milionów złotych z budżetu miasta. Wybieramy spośród 245 różnych propozycji, które w ostatnich miesiącach przygotowywali gdynianie i gdynianki. Wybierać projekty można nawet nie wychodząc z domu, za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl.
Nie słabnie popularność hulajnóg elektrycznych. W Gdańsku działa kilka firm, które oferują możliwość wypożyczenia takiego pojazdu. Niestety nie zawsze ich użytkownicy po zakończonej jeździe pozostawiają je zgodnie z przepisami. Nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi utrudniają ruch innym użytkownikom miejskiej przestrzeni. Sposób ich parkowania sprawdzali strażnicy miejscy.